Szkło Imagin wyróżnione certyfikatem Cradle to Cradle - Gold

10-05-2018

Szkło ornamentowe AGC wyróżnione certyfikatem Cradle to Cradle CertifiedTM Gold

Od stycznia tego roku spółka AGC Glass Europe jako pierwszy producent szkła może poszczycić się złotym certyfikatem Cradle to Cradle CertifiedTM* dla swojej linii szkieł ornamentowych. To ostatnie osiągnięcie w ramach procesu certyfikacji rozpoczętego w 2010 r. sprawia, że AGC jest obecnie jedynym producentem, który może się pochwalić tak szerokim wyborem produktów wyróżnionych w ramach programu certyfikacji produktów Cradle to Cradle CertifiedTM. Obecnie certyfikację posiada aż 6 linii produktowych.

Największa oferta certyfikowanych produktów

AGC otrzymała już srebrny certyfikat Cradle to Cradle CertifiedTM dla produkowanego przez siebie szkła typu float i szkła z powłokami magnetronowymi oraz brązowy certyfikat dla swojej linii produktów dekoracyjnych (Mirox MNGE, Lacobel, Matelac, Lacobel T i Matelac T oraz Matelux), szkła laminowanego (Stratobel i Stratophone) oraz szkła izolacyjnego (Thermobel i izolacyjne szyby zespolone iplus/ipasol).

Program certyfikacji produktów Cradle to Cradle CertifiedTM uwzględnia całkowity zrównoważony rozwój produktu przez cały cykl życia produktu. Produkty AGC z linii szkieł ornamentowych (Imagin, Imagin piaskowane, Imagin zbrojone i Oltreluce) otrzymały certyfikat platynowy w kategorii Material health (materiały bezpieczne dla zdrowia) oraz złoty dla pozostałych pięciu kryteriów uwzględnianych przy nadawaniu certyfikatu.

Nowy certyfikat to kolejny krok w ramach polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez AGC, która ma na celu nieustanne poprawianie wyników produktów i zakładu produkcyjnego AGC w zakresie ochrony środowiska.

*Cradle to Cradle Certified™ to znak certyfikacyjny licencjonowany przez instytut Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

 

WŁAŚCIWOŚCI

Szkło IMAGIN ZBROJONE zostało stworzone z myślą o bezpieczeństwie pożarowym. Imagin zbrojone to wysoko cenione za swoje właściwości opóźniające palność bezbarwne szkło z wtopioną metalową siatką, która utrzymuje odłamki szkła w przypadku stłuczenia. Szkło idealne do zastosowań dekoracyjnych i architektonicznych, w przypadku których bezpieczeństwo ma szczególne znaczenie, jest dostępne w sześciu różnych modelach (Wired Crepi ½’, Wired D ½’, Wired O ½’, Wired O 1, Wired S ½’ i polerowane bezpieczne szkło zbrojone (E30)), których grubość wynosi 6 mm lub 7 mm w zależności od modelu, i w standardowym zakresie rozmiarów. Ostatnie z wymienionych to doskonale płaskie przezroczyste polerowane szkło zbrojone, dostępne w Europie tylko w AGC.

ZASTOSOWANIA

Szkło Imagin zbrojone doskonale sprawdza się w zastosowaniach dekoracyjnych lub architektonicznych, w których wymagane są właściwości opóźniające palność zgodnie z EN 13501-2.

Zastosowania wewnętrzne: ściany, meble, przepierzenia, drzwi itp.

Zastosowania zewnętrzne: drzwi i okna, elewacje, atria, dachy itp.

Powrót do przeglądu
Informacja o wyrobachSkontaktuj się z namiZadaj pytanie

LATEST NEWS