Brązowy Certyfikat Cradle to CradleTM dla szkła izolacyjnego Thermobel

06-03-2017

Firma AGC Glass Europe nieustannie angażuje się w poprawę właściwości swoich produktów w zakresie ochrony środowiska. Jako pierwszy i jedyny wytwórca szkła na świecie wyróżniony Brązowym Certyfikatem Cradle to CradleTM dla linii szkła izolacyjnego Thermobel oraz iplus/ipasol, AGC posiada obecnie w ofercie najszerszy wybór produktów ze Srebrnym i Brązowym certyfikatem.

Po raz pierwszy na świecie: Szkło izolacyjne Thermobel oraz iplus/ipasol firmy AGC wyróżnione Brązowym Certyfikatem Cradle to CradleTM 

Gamy produktów Thermobel oraz iplus/ipasol stanowią potwierdzenie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia AGC w zakresie wytwarzania szkła izolacyjnego. Obecnie tego rodzaju produkty coraz częściej pojawiają się w specyfikacjach technicznych oraz znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i usługowo-handlowym. Brązowy Certyfikat Cradle to CradleTM dla obydwu linii produktów w sposób logiczny wpisuje się w podejście AGC do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Program certyfikacji Cradle to CradleTM ocenia właściwości proekologiczne produktów na przestrzeni całego ich cyklu życia. Aby uzyskać certyfikację, produkt musi spełniać surowe kryteria w pięciu kategoriach dotyczących zdrowia i ochrony środowiska. W oparciu o całkowitą punktację linie produktów Thermobel oraz iplus/ipasol otrzymały Brązowy certyfikat, natomiast w dwóch kategoriach uzyskały Srebro (Ponowne wykorzystanie materiałów oraz Gospodarowanie wodą) i w jednej Złoto (Odpowiedzialność społeczna).

Wybierając wyróżnione Brązowym Certyfikatem Cradle to CradleTM szkło z linii Thermobel lub iplus/ipasol, architekci i specjaliści ds. specyfikacji materiałowych mogą zagwarantować ekologiczny charakter projektów oraz uzyskać wyższe oceny w programach certyfikacji środowiskowej budynków, takich jak np. LEED.

Proces długi, lecz zakończony sukcesem

W przypadku szkła izolacyjnego proces certyfikacji Cradle to CradleTM obejmuje znacznie większą grupę interesariuszy niż w przypadku innych rodzajów szkła, ponieważ certyfikacja nie dotyczy wyłącznie samego szkła, ale także wszystkich elementów wykorzystywanych w trakcie montażu jednokomorowych lub dwukomorowych szyb zespolonych, w tym m.in. warstw wewnętrznych i spoiw. AGC jest pierwszym producentem szkła, który przeszedł proces certyfikacji obejmujący dziesiątki dostawców oraz 40 zakładów AGC zaangażowanych w proces produkcji.

Wszyscy dostawcy zostali poproszeni o przedstawienie szczegółowego składu chemicznego materiałów wykorzystywanych w produkcji szkła izolacyjnego Thermobel oraz iplus/ipasol w celu potwierdzenia zrównoważonego charakteru produktu końcowego, zgodnie z wymogami proceduralnymi programu certyfikacyjnego Cradle to CradleTM.

Najnowszy certyfikat wyznacza kolejny etap strategii AGC na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju. 

*Cradle to Cradle Certified™ to znak certyfikacyjny licencjonowany przez instytut Cradle to Cradle Products Innovation Institute.

Więcej informacji na temat proekologicznych działań AGC można uzyskać w raporcie dotyczącym środowiska dostępnym na stronie www.agc-glass.eu.

Więcej informacji o tym, jak produkty AGC mogą podnieść ocenę budynku w systemach certyfikacji ekologicznej takich jak LEED i BREEAM, można znaleźć na stronie www.yourglass.com/tools.

Powrót do przeglądu
Informacja o wyrobachSkontaktuj się z namiZadaj pytanie

LATEST NEWS