Odkryj Halio: nowe interaktywne okna i ściany od AGC Glass Europe

16-01-2017

Halio™ to inteligentne przyciemniane szkło, które zmienia odcień i przechodzi w naturalne szarości w celu zapewnienia ochrony przed słońcem i oślepieniem oraz ochrony prywatności, automatycznie lub na życzenie, a jednocześnie wygląda jak najzwyklejsze szkło. Wykorzystuje najnowocześniejszą zaawansowaną technologię do zapewnienia najpotężniejszego i najbardziej responsywnego na świecie systemu zarządzania światłem naturalnym. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika Halio zapowiada nową erę interaktywnych okien i ścian do budynków mieszkalnych i usługowych.

Natychmiastowa transformacja pomieszczenia w ostoję światła naturalnego zapewniającą komfort, prywatność i lepsze samopoczucie.

 

Halio to pierwsza technologia inteligentnego szkła przyciemnianego zapewniająca produkt nie do odróżnienia od zwykłego szkła bezbarwnego. Dzięki jednolitemu przyciemnieniu i natychmiastowej reakcji Halio stanowi dla architektów i projektantów wszechstronny produkt pozwalający tworzyć zachwycające wnętrza i aranżacje zewnętrzne, a jednocześnie spełniać lokalne i krajowe wymogi dotyczące oszczędności energii. Naturalne odcienie szarości Halio współgrają z dowolną paletą kolorystyczną oraz stylem pomieszczenia czy budynku.

System Halio można zaprogramować tak, by reagował na warunki pogodowe, czas lub pozycję słońca w ciągu dnia. Można także sterować nim ręcznie za pomocą poleceń głosowych lub intuicyjnego panelu montowanego na ścianie. Przyciemnianie następuje natychmiast, a Halio oferuje elastyczną możliwość zatrzymania programu w dowolnym momencie, gdy zostanie osiągnięty pożądany stopień przyciemnienia. W dużych oknach balkonowych najciemniejszy odcień szarości jest osiągany w czasie krótszym niż pięć minut.

Przy najciemniejszym ustawieniu Halio zapewnia poziom prywatności nie do osiągnięcia w przypadku tradycyjnego szkła. Halio zastosowane na ścianach wewnątrz pozwala tworzyć elastyczne wypełnione światłem otwarte pomieszczenia, które w mgnieniu oka można przekształcić w pomieszczenia prywatne, co stanowi idealne rozwiązanie do sal konferencyjnych i prywatnych gabinetów.

Prosty w obsłudze system zarządzania światłem naturalnym

Naturalne oświetlenie to najbardziej pożądana cecha zarówno w mieszkaniach, jak i pomieszczeniach biurowych, co przekłada się na coraz większe zastosowanie szkła w projektach architektonicznych. Ale więcej szkła może prowadzić do zbyt dużej ilości światła słonecznego (gorąco, oślepienie, uszkodzenia) i może naruszać naszą prywatność. Dotychczas staraliśmy się kontrolować światło słoneczne i chronić prywatność za pomocą rolet i żaluzji. Dzięki Halio akcesoria i zasłony okienne staną się raczej kwestią dowolności stylizacji niż konieczności.

Inteligentne przyciemniane szkło Halio daje właścicielom mieszkań i użytkownikom budynków całkowitą kontrolę nad ilością światła naturalnego dostającego się do ich mieszkań i zajmowanych pomieszczeń. Okna Halio mogą być przyciemniane indywidualnie lub zbiorczo.

System Halio został zaprojektowany tak, by prostotą obsługi przypominał włącznik światła. To samodzielny system, który daje użytkownikom różnorodne możliwości kontroli – aplikacja mobilna i elegancki panel sterujący mocowany na ścianie. Można go aktywować poleceniem głosowym. System Halio z szyfrowaniem i zabezpieczeniami na poziomie zabezpieczeń bankowych łatwo integruje się z popularnymi systemami zarządzania budynkami i mieszkaniami (BMS).

Jest idealny dla właścicieli mieszkań, którzy pragną utrzymywać ciągły kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, ale bez ograniczenia kontroli, naruszenia prywatności czy oszczędności energii, oraz dla właścicieli budynków chcących zapewnić ich użytkownikom otwarte jasne przestrzenie, które inspirują i mają dobry wpływ na samopoczucie.

– Halio to nie tylko inteligentne przyciemniane szkło, to nowe doświadczenie, które w magiczny sposób uchwyci wszystkie zalety światła dziennego i pozwoli na zachowanie kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym, a jednocześnie zneutralizuje wszelkie negatywne aspekty działania słońca – mówi Jean-François Heris, Prezes Building & Industrial Glass Company.

AGC nawiązuje współpracę z Kinestral Technologies

Halio to owoc strategicznej współpracy z Kinestral Technologies (USA) podjętej sześć miesięcy temu. Partnerstwo obejmuje zarówno know-how obu firm, jak również aspekty finansowe, przemysłowe i handlowe. AGC nabyła pakiet finansowy, a obie firmy współpracują nad stworzeniem zakładu produkcyjnego na wielką skalę i połączeniem ich sieci sprzedażowych, wykorzystując w ten sposób wzajemną komplementarność pod względem lokalizacji.

Faza industrializacji rozpocznie się na początku 2017 r., a system Halio będzie dostępny z początkiem 2018 r.

Więcej informacji na stronie www.haliolife.com

Czytaj więcej

Powrót do przeglądu
Informacja o wyrobachSkontaktuj się z namiZadaj pytanie

LATEST NEWS